1 «Давай познайомимося»
(проводиться аналогічно грі з теми «Домашні тварини») В кінці гри дорослий повинен пояснити дитині, що заєць, лисиця, вовк і ведмідь — це дикі тварини, вони живуть в лісі, ніхто про них не піклується.
- «Допоможи мамі знайти своїх дитинчат» (проводиться аналогічно грі з теми «Домашні тварини»)
- «Вгадай, хто це?»
Мета: активізувати словник по темі.
Устаткування: картинки із зображенням диких тварин.
Хід. Дорослий пропонує дитині відгадати загадки. Якщо відповідь правильна, демонструється картинка — відгадка: Великий, бурий, кошлатий, клишоногий, незграбний. (Ведмідь.) Сірий, злий, зубастий, сердитий, голодний. (Вовк.) Хитра, пухнаста, руда, моторна. (Лисиця.} Маленький, довговухий, полохливий. (Заєць.}
- «Один — багато» (з назвами диких тварин і їх дитинчат)
заєць — зайці лиса — лисиці
вовк — вовки ведмідь — ведмеді
зайченя — зайчата лисеня — лисенята
вовченя — вовченята ведмежа — ведмежата
- «Лисячі хованки»
Мета: вправляти у вживанні приводу за.
Устаткування: Іграшкові дерева, хатинка, пеньок, іграшкове лисеня.
Хід: Дорослий пропонує заховати лисеняти за дерево, за будиночок, за пень. Потім ставить питання: «Куди ти заховав лисеняти?» аналогічно можна пограти з іншими іграшковими звірами.
- «Хто чим харчується?»
Мета: Закріпити правильне вживанні іменників в орудному відмінку.
Устаткування: Картинки або іграшки, що зображають зайця, ведмедя, лисицю і вовка; картинки із зображенням моркви, капусти, меду, малини, м’яса або справжні продукти.
Хід: Картинки із зображення їжі тваринних або справжні продукти розкладають на столі. Дорослий показує іграшкової тварини і питає, чим воно харчується. Залежно від рівня мовного розвитку дитини показує відповідну картинку, відповідає одним словом (наприклад:»Капустой») або пропозицією («Заєць харчується капустою»).
- «У лісі»
Мета: Навчити викладати великі і маленькі ялинки з трикутників, закріплюючи поняття даної геометричної фігури; активізувати мову в час і після виконання роботи.
Устаткування: Великі і маленькі зелені трикутники з картону або пластмаси.
Хід: Дитина за зразком дорослого викладає великі і маленькі ялиночки з трьох трикутників. Всі дії коментуються, обговорюється розмір і кількість трикутників. Після виконання роботи дорослий активізує мову дитини питаннями: «Що у нас вийшло? (Ліс). Які дерева ростуть в цьому лісі? Якого вони кольори? Хто живе в твоєму лісі? А ще хто? Як називаються їх дитинчата?»