ЗАНЯТТЯ З СЮЖЕТНОГО МАЛЮВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОЇ ГРУПИ

ЗАНЯТТЯ З   СЮЖЕТНОГО МАЛЮВАННЯ ЗА КАРТИНОЮ Б.ЯЦЮКА «ВХІД ДО ЦЕНТРАЛЬНОГО ПАРКУ. ОСІНЬ.» ДЛЯ ДІТЕЙ МОЛОДШОЇ ГРУПИ

МЕТА: формувати у дітей інтерес до явищ природи та здатність милуватися барвами навколишнього світу, а також потребу передавати свої враження від побаченого в образотворчій діяльності. Спонукати дітей малювати мазками — удосконалювати вміння прикладати ворс пензля до паперу й залишати сліди у формі листочків. Закріпити вміння ритмічно розташовувати мазки у верху та внизу аркушу. Розвивати образну пам’ять, відчуття ритму, кольору, художній смак. Виховувати інтерес до творів митців — художників рідного краю; акуратність, бережне ставлення до природи.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: Спостереження за листопадом, розучування віршів, розглядання картини Б.Яцюка «Вхід до центрального парку. Осінь.» та розглядання ілюстрацій на осінню тематику.

МАТЕРІАЛ: аркуш паперу з намальованим вихователем споруд входу та деревом без листя(малюнок-заготовка або ксерокопія малюнка), пензлі № 10-12, гуашеві фарби( жовта, жовтогаряча або червона), підставки для пензлів, склянки з водою, серветки, ілюстрації із зображенням осіннього дерева та зменшена копія полотна Б. Яцюка.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1.Організаційний момент.

2.Ігрова мотивація.

ДІги, яка зараз пора року? (Осінь.) Послухайте мою загадку й відгадайте, про яку пору року В ній ідеться.

Жовте листячко летить.

Під ногами шелестить,

Сонце вже не припікає,

Коли, діти, це буває? (Восени.)

А зараз я розповім вам віршик.

Осінній клен

Знов золоті листочки клена

Летять на землю і на мене.

Такі тендітні та сумні,

Летять, кружляючи крилато,

І, мов сліди качиних лапок,

Лягають тихо на землі.

(А. Костецький)

Про що розповідається в цьому віршику? Що сталося з листям восени ? Чому листя опадає з дерев? (Відповіді дітей.)

Ось і скінчилося барвисте тепле літо. Настала осінь. (Показ малюнка) Вона так щедро обдарувала дерева різними барвами, що листочки від радості починають літати, кружляти в повітрі, танцювати. Погляньте на цей малюнок. Як Художник зобразив осінь у своїй роботі. Якого кольору листочки? Де знаходиться дерево на малюнку? Що ще можна побачити? Художник Борис Яцюк Зобразив дійсно осінь, яка прийшла у наше місто Умань і принесла із собою такі чудові фарби для листочків. Борис Яцюк живе і працює в нашому місті. Художник зобразив вхід в центральний парк восени.

А хто допомагає листячку кружляти в повітрі й запрошує його в танок? (Вітерець.)

Будь ласка, заплющте очі й уявіть, що ви стали листочками, з якими бавиться вітерець: він зірвав вас із дерева, підхопив, покружляв, поніс… і ви почали танцювати. Ану, покружляйте по кімнаті, наче листочки.

У кожного із вас на столиках є малюнки. Розгляньте їх уважно. Як ви гадаєте, що треба на ньому домалювати, аби він насправді нагадував нам про золоту осінь? (Різнобарвні листочки.) Давайте спробуємо «вдягти» деревце в красиве осіннє вбрання. Ось подивіться, як я буду це робити.

3.Показ та пояснення прийомів зображення. Самостійна робота дітей. Вихователь звертає увагу на те, як діти набирають фарбу, промивають пензлик, промокають його серветкою.

4.ПІДСУМ0К ЗАНЯТТЯ.

 Помилуватися красою осіннього вбрання дерев. Закріпити імя художника-митця рідного краю — Бориса Яцюка. Подякувати всім дітям за роботу.